Pierwszy Basi emerycki Dzień Nauczyciela -smutny dzień...

Uzgodniliśmy, że nie będziemy na obchodach z okazji Dnia Nauczyciela, mimo oficjalnego zaproszenia i miłego telefonu od Tadeusza -dyrektora SP w Mazurach, naszego dobrego kolegi (który w tym roku uroczystość tę organizuje).

Basia obawia się, że przez nieprzychylny stosunek do Niej Pani wójt (najoględniej mówiąc) ten wieczór może być dla Niej żenującym wydarzeniem! Barbara Kapturczak jest jedyną osobą, która zachowała swoje zdanie w obliczu apodyktycznej władczyni gminy. No cóż demokracja jest podobnież pożądanym zjawiskiem?

Przykre jest to, że nauczyciele a w szczególności obecna dyrektor szkoły nie potrafią (a może nie chcą) stanąć za swoją byłą szefową murem! Gdy coś potrzebowały to telefony dzwoniły o każdej porze. A Barbara była do ich dyspozycji w każdej sytuacji!

Cały czas przestrzegałem, że zobaczysz jakie będziesz miała za tę ofiarność podziękowanie. I niestety miałem rację...

Pogoda oddaje niezasłużony smutek naszego swięta!

 

Moja żona jest wyjątkową osobą, a w swojej pracy była wybitnością!

1. Jako nauczycielka:

zawsze była perfekcyjnie przygotowana do lekcji, nigdy nie skończyła lekcji przed dzwonkiem, na lekcjach była każdą minutę z uczniami. W zadaniach pozalekcyjnych była najaktywniejsza i realizowała zawsze najtrudniejsze prace! W domu prawie cały wolny czas przeznaczała na szkołę. Prawie codziennie przynosiła do domu sterty zeszytów i klasówek, które sprawdzała z niesamowitą dokładnością (z opisem poprawnego liczenia) dla każdego ucznia! Niech wyrazem tego będzie fakt, że uczniowie w ankiecie zawsze wybierali matematykę jako najbardziej ulubiony przedmiot!

...

2. Jako dyrektor:

była jedynym na Świecie szefem, który był do dyspozycji dla wszystkich o każdej porze!!! Gdy zaczynała dyrektorską pracę we Wronkach, mimo ciężkiej sytuacji życiowej potrafiła zrealizować remont szkoły, który w poprzednich mniemaniach był nie realizowalny! Początek dyrektorskiej pracy w Swiętajnie: bez nauczycieli dyplomowanych (po: 11 dyplomowanych), nędza komputerowa (po: sieć komputerów w pracowni (najnowszych z monitorami LCD), 8 w bibliotece, w sekretariacie, w gabinetach dyrektorów z dostępem do internetu o szybkości 2048 KBit).

Inicjowała wszelkie przedsięwzięcia w szkole i dzieliła się z innymi szkołami. Jest ewenementem (nie wiem w jakiej skali) to, że osobiście redaguje internetową stronę: www.sp.swietajno.edl.pl

...

To co sobą reprezentowała mgr inż. Barbara Kapturczak w swojej pracy zawodowej, Jej zasługi i osiągnięcia są niemożliwe do opisania ze względu na ilość i niepojętość działań!

Roman Kapturczak