Magdalena Kemnitz -córka mojego Kolegi ze studiów.

Będąc na zjeździe seniorów AZS w Wałczu spotkałem Romana Kemnitza -dobrego kolegę ze studiów.

Zobaczyliśmy się po ponad 30 latach i zrobiliśmy mały "show" na sali pełnej seniorów -powitaliśmy się serdecznie! Mieliśmy zamiłowanie do sportu (graliśmy razem w piłkę nożną) i mamy nadal. Przekazaliśmy te walory naszym rodzinom. Romek w Wałczu (w tym czasie kadra wioślarzy miała zgrupowanie) przedstawił mi swoją córeczkę Magdę.

Nie miałem pojęcia wtedy, że mam do czynienia z Mistrzynią!

Już wtedy miała na koncie wiele międzynarodowych sukcesów! Dopiero na stronie Seniora AZS prowadzoną przez Marka Bednarka przeczytałem z "otwartą buzią" artykuł Romka Kemnitza o swojej córce. To był dla mnie fascynujący tekst! Zbierałem się z gratulacjami... aż w końcu Magda zaszokowała mnie tytułem Wicemistrzyni Świata!!!

Rozmowę z tą piękną, filigranową dziewczyną, uśmiechniętą i przemiłą pamiętam jakby to było teraz! A ja nawet nie mam zdjęcia...

Z ostatniej chwili: 20 września Magda dorzuciła do swojej kolekcji następny prestiżowy tytuł: Wicemistrzyni Europy!!! I odpisała na mój list:

24 września g.11:52
Dzień Dobry Panie Romanie,
Niesamowicie mi miło jak czytam te słowa gratulacji i uznania- dziękuję. Odpisuję dopiero teraz, bo Mistrzostwa Europy odbywały się na Białorusi a tam ciężko było o dostęp do internetu. Natomiast po powrocie ze zdwojonym zaangażowaniem zabralam się do pisania pracy magisterskiej- w tym przypadku podobnie jak w sporcie walka z czasem. Na szczęście widzę już szczęśliwy koniec. Na Mistrzostwach Europy potwierdziłyśmy swoją srebrną pozycję, odrabiając nieco stratę do Greczynek. Ambicje nie do końca pozwalają nam się cieszyć z tego wyniku. Popełniłyśmy trochę błędów w wyścigu, mam nadzieję, że będzie okazja do rewanżu, ale to już w następnym sezonie. Co do Taty, to jest skromny a jaki był za tamtych lat???
Pozdrawiam serdecznie, Magdalena Kemnitz
24 września g.11:52

20.09.2009r. Z medalu srebrnego będą cieszyć się natomiast reprezentantki Polski startujące w dwójce podwójnej wagi lekkiej - Magdalena Kemnitz (Posnania Poznań) i Agnieszka Renc (WTW Warszawa), które z czasem 7.19,69 zdobyły srebrny medal. Podobnie jak trzy tygodnie temu w Poznaniu podczas mistrzostw świata przegrały tylko z Greczynkami Christiną Giazitzidou i Alexandrą Tsiavou (7.15,26). Trzecie miejsce w niedzielnym wyścigu ME zajęły Austriaczki Stefanie Borzacchini i Michaela Taupe-Traer (7.23,84).

1. zdjęcia 2. miniaturki fotek  3. u prezydenta  4. wywiad po angielsku

Magdalena Kemnitz
Student, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Podsumowanie zawodowe:
Student V rok psychologii. Zawodnik Kadry Narodowej we wioślarstwie (od 2002 roku)
Uczelnia: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Kierunek: Psychologia, specjalizacja: Psychologia Pracy i Organizacji
Poziom studiów: magisterskie
Przebyte kursy: Instruktor Sportu we wioślarstwie (2005)
- Szkolenia z zakresu psychologii w sporcie (OPTIMA):
- Szkolenie podstawowe (2007)
- Szkolenie doskonalące- Praca z ciałem (wrzesień 2008)
Kurs na Ratownika Przedmedycznego (2005) Kurs Terapii Manualnej w Modelu Holistycznym (2008)

Organizacje: członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego od 2008r. Języki: angielski Hobby: dobra książka, muzyka ...