Nasze Morze i Nowy Rok Szkolny.  Fotki i klipy  Fotki z nowego roku szkolnego

Nad naszym morzem było jak zwykle cudownie! Woda była stosunkowo ciepła, więc się kąpaliśmy.

Jestem już 12 lat na emeryturze nauczycielskiej, ale sprawy szkolne są nadal w kręgu moich zainteresowań. Głównie z powodu moich kochanych wnuczków: Marysi (już do V klasy) i Jasia (II klasa), a także córki Łucji, która jest nauczycielką matematyki i informatyki.

Ponadto reforma z 1999 roku, która zburzyła całe nasze dokonania (remont szkoły), w mojej ocenie była tylko polityczną, nieprzygotowaną i bezmyślną zagrywką! Od tego momentu myślałem tylko o odejściu z oświaty...

Nowy polityczny twór (nawiązujący do przedwojennych czasów): gimnazjum, stał się skupiskiem dzieci, którzy zatracali system wartości ze względu na "trudny wiek" oraz tzw. demokrację. Nie będę tu wchodził w szczegóły, gdyż inteligentni i rozumni oraz pozbawieni politycznych uwarunkowań ludzie wiedzą w czym rzecz!

Dzisiaj rządzi absolutnie ugrupowanie (mandat w wolnych tzw. demokratycznych wyborach), z którym całkowicie się nie zgadzam! Jednak to co proponują w oświacie, czyli likwidacja gimnazjów itd. jest całkowicie zgodne z moim myśleniem!

Ten paradoks... zgodnie z moją wcześniejszą deklaracją, zaowocuje tym, że będę głosował na PiS!!!