1^ 10.12.2007

Wstępny opis.

Jest wiele sposobów autoreklamy, ale tylko forma publikacji w sieci internetowej wydaje się akceptowalna. Relacja nadawca-odbiorca, wydaje się, że polega na tym, że obie strony mają niczym nie ograniczoną dowolność i zapewnioną w jakimś tam stopniu intymność. W każdym bądź razie jest to relacja pozbawiona zachowań hipokrytycznych, gdyż nie ma bezpośredniego oddziaływania w dziele tworzenia i odbioru osób trzecich.

Wierząc w to co napisałem wyżej, albo lepiej, przyjmując to jako aksjomat przystępuję do dzieła tworzenia! A twór ten ma na celu zwolnić moją pamięć, wyrzucić z siebie trochę przemyśleń oraz zdać relację z codzienności, którą przeżywam osobiście.

 

Moją publikację podzieliłem wstępnie na działy umieszczone w menu głównym, które będę sukcesywnie uzupełniał. Gdy osiągnę odpowiedni poziom nasycenia wymyślonego menu, postaram się na bieżąco aktualizować stronę.

 

Starałem się zadbać w szczególności o prostą tzw. intuicyjną nawigację. Na teraz strona jest tylko do czytania i przeglądania. Wszelkie reakcje na jej treść proszę przesyłać pocztą elektroniczną. Trudno mi było wybrać kształt strony. Jednak wstępnie zdecydowałem o takim wizerunku, choć nie do końca jestem z niej zadowolony. Wszelkie szablony przeglądane przeze mnie tu i ówdzie nie spełniały moich oczekiwań. Oczywiście korzystam z edytora HTML i wcale nie mam z tego powodu złego zdania o sobie. Uczenie się języka uznałem za zbyteczne, choć pewne elementy są mi znane i często niezbędne w realizacji strony. Od fantastycznych witryn są profesjonaliści, więc po co mam z nimi rywalizować, skoro nie mam żadnych szans. Bardziej chcę skupić się na treści. Jasne jest, że na wyglądzie też mi zależy, ale w ramach skromnych moich możliwości w tym względzie.