Wspaniały aktor, mocno wpisany w moje życie.fotki

27 listopada, w czwartek zmarł Stanisław Mikulski (ur. 1 maja 1929r. w Łodzi).

Uroczystości pogrzebowe Stanisława Mikulskiego zostały zaplanowane na piątek 5 grudnia, na godzinę 12:00. Aktor spocznie na warszawskich Powązkach. Pogrzeb Stanisława Mikulskiego będzie miał charakter świecki. Zgodnie z wolą aktora jego ciało zostanie poddane kremacji. Mikulski wyraził takie życzenie publicznie, w jednym z ostatnich wywiadów, który ukazał się w "Gali".

Komentarze: "Pan Stanisław Mikulski w latach swojej największej popularności, gdy kobiety za nim szalały, przez osiem lat biegł prosto z teatru do domu, by opiekować się swoją sparaliżowaną żoną. Po jej śmierci przez rok codziennie chodził na cmentarz i przesiadywał przy jej grobie. Cytat z Pisma Świętego: "Nie każdy, kto mówi: Panie, Panie, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mego Ojca, który jest w niebie. Wtedy oświadczę im: nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości."  Ten człowiek był lepszy od tysięcy byle jakich klepaczy pacierzy. Wiele zła mu bowiem uczynili ci "prawdziwi Polacy-katolicy". Jako katolik chciałbym podziękować zmarłemu i jego rodzinie za konsekwentność. Wybrał określony światopogląd, według niego żył i w zgodzie z nim będzie pożegnany. Chwała za to! W kraju, gdzie tylu ludzi urządza ze spraw religijnych szopkę na pokaz, niezgodną z własnymi przekonaniami."

Bardzo wzruszająca wypowiedź Jego przyjaciela, wspaniałego aktora Emila Karewicza: "Reżyser powiedział, że główną rolę w serialu (Stawka większa niż życie) zagra Mikulski, a ty będziesz tym drugim... Staszek za bardzo wziął to sobie do serca i... odszedł pierwszy." Nie mógł ukryć wzruszenia...

Roman Kapturczak